Güvenli Üretim Belgesi / Güvenli Hizmet Belgesi


                                               

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesinde rehber olacak Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu hazırlanmıştır. İşletmelerin Covid-19 ile mücadelesinde, bu kılavuzun hijyen ve enfeksiyon önlemede rehber olacağı ön görülmekte ve ilgili tüm sektörlerdeki sanayicilerin enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürleri hakkında bilgi sahibi olması amaçlanmaktadır.

Getirilen tedbirler, sanayi işletmelerinde çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin yani tüm paydaşların sağlığını gözetmektedir. Tesislerinde güvenli ve hijyenik üretim yapmak isteyen Sanayi işletmeleri, kılavuzda yer alan tavsiyelere uyması durumunda salgınla etkin olarak mücadele edecek ve aynı zamanda salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesi de sağlanmış olacaktır.

TSE tarafından yapılacak denetim ve belgelendirme çalışmaları sanayicilere önemli avantajlar getirecek, denetimleri başarıyla geçen işletmeler bir kalite belgesi şeklinde COVID-19 Güvenli Üretim veya Güvenli Hizmet Belgesi alacaklardır. Pandemi sürecinde bu tip belgelendirmelerin daha fazla ön plana çıkacağı, işletmelerin ve yabancı müşterilerin, muhatap olduğu firmaların hijyen şartlarını sağlayıp sağlamadığına daha çok dikkat edeceği ve üretimi güvenli koşullarda gerçekleştiren işletmelerin piyasanın da hâkimi olmaya başlayacakları ön görülmektedir.

Eğer sizde Pandemi Sürecinde tüm faaliyetlerinizi Covid-19 Riskine karşı etkin olarak yönetmek istiyor ve TSE'den Güvenli Üretim Belgesi yada Güvenli Hizmet Belgesi almak istiyorsanız Aybir Danışmanlıkdan profesyonel olarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

BİZDEN HABERLER

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.